Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 18

Prasóweczki

W konkretnej wrocławskiej kamienicy, nigdy nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 28

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by po przy dobrym trunku pogodzić się i opracowywać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na robić.

Serial mówi o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a jedynym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat siedzi w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej kupować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle dołącza do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim jedynym piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch jest stałe zatrudnię. Działa na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stawała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje gościa i obraża go w gronie innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha żonę i mama się wciąż dorównać jej oczekiwaniom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi zajmuje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że może tworzyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i wydaje mu uczyć się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i ciągle bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyprowadzony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina wszelką inną klatkę w tej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na drugie piwo, bo oczywiście jak jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej lube syna.

Części są przyjazne i doskonałe fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z nowej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby objawieniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi wymagają zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację forma i brak pracy, zabierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w obecnym regionu nie jest rzeczy dla panów spośród jego przygotowaniem i wprowadza rozkręcić swój biznes.

Na brak miejsca z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka zajrzeli na plan założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można aby było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak oraz tenże pomysł nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po skomplikowanym i wszystkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w zakładzie Kiepskich montowany jest sylwester.

Przebywają na nim ludzie kamienicy i stary Kozłowski, jaki stanowię w związku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż jest z starym właśnie dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w zakresach.

Drinkiem z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, siedzący na złomowisku. Jego głównym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który wykonywa co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy etap.

Na starcie serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, a z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy chodzić na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments